Světový den Malbecu

 

Češi již podesáté oslaví 17. dubna Světový den Malbecu, nejoblíbenější argentinské odrůdy vín.

Argentina je největším producentem Malbecu na světě a Malbec se zde stal národní odrůdou, která je pěstována ve všech vinařských oblastech země. Proto se organizace „Wines of Argentina“ rozhodla vzdát jí hold ustavením Světového dne odrůdy Malbec a již 10. rokem pořádá po celém světě ve spolupráci s velvyslanectvími, dovozci, restauracemi a vinotékami oslavy této odrůdy.

Světovy den Malbecu podporuje již desátým rokem společnost Nestar International s.r.o., specialista na dovoz argentinských vín, delikates a čerstvého argentinského masa. Ve spolupráci s argentinskou ambasádou, restauracemi a vinotékami pořádá po celé České republice zajímavé akce, degustace a speciální nabídky Malbeců. Zúčastněte se i vy! Zde naleznete seznam akcí a speciálních nabídek.

Malbec pochází původně z regionu Cahors v jihozápadní Francii a je jednou ze šesti odrůd, uznaných pro výrobu červených cuvée v Bordeaux. Malbec se stal prémiovou modrou odrůdou v Argentině, kde našel skvělé klimatické a půdní podmínky pro pěstování.

Argentinská vlajková loď, Malbec, dává vína příjemné chuti a středního těla, s typicky zemitými tóny a intenzivní purpurovou barvou. Díky silné struktuře a robustním taninům je Malbec přirozeně vhodným partnerem pro šťavnaté steaky, nejlépe z argentinského hovězího masa.

Užijte si oslav Malbecu i vy a nenechejte si ujít zajímavé akce, degustace a výhodné nabídky Malbeců ve vašem okolí.